آوا ارتباطات

راه اندازی سیستم‌های شبکه

راه اندازی شبکه

چه دلیلی برای راه اندازی شبکه توسط یک تیم متخصص وجود دارد؟ آیا برای راه اندازی شبکه نیاز به طراحی شبکه با توجه به نیازهای سازمان و برنامه ریزی های مدیریتی برای ایجاد زیر ساخت شبکه ای برای نیازهای سازمان در آینده ، وجود دارد؟ مگر نمی شود مراحل استقرار و نصب شبکه خود را به دست یک مسئول آی تی که به تازگی استخدام کرده ایم بدهیم ؟ و چون حقوق می گیرد باید به خوبی شبکه سازمان را راه اندازی کند ، بی شک مدیران سازمانهایی که به فکر کیفیت و طول عمر شبکه هستند راه اندازی شبکه را به دست متخصصانی که چندین سال در زمینه شبکه و امنیت کار کرده اند و شناخت کافی از آسیب های احتمالی شبکه در آینده دارند می سپارند و بسیار مایل هستند که این تیم دارای نام و نشان رسمی و ثبت شده و به راحتی قابل دسترس باشند.

درصورتی که شما شرکت و یا سازمانی هستید که هزینه راه اندازی و استقرار شبکه نسبت به کیفیت راه اندازی شبکه نقش بسیار مهمی دارد و کیفیت راه اندازی و نصب شبکه در سازمان زیاد برایتان مهم نیست ، آوا ارتباطات اصلا گزینه خوبی برای شما نخواهد بود و راهکارهای راه اندازی شبکه آوا ارتباطات مناسب سازمان شما نخواهد بود و بهتر است با شرکتهای دیگری که نصب و راه اندازی شبکه ارزان و با ارزش کیفی کم ارائه می دهند وارد بحث شوید.

راه اندازی شبکه توسطآوا ارتباطات چه ویژگیهایی دارد ؟

نیاز سنجی قبل از شروع به کار : نصب و راه اندازی شبکه از دید آوا ارتباطات زمانی شروع می شود که بررسی های اولیه و نیازسنجی های اولیه شبکه سازمان شما توسط کارشناسان اریستک انجام شده باشد و گزارش اولیه کارشناسان نصب و راه اندازی شبکه آوا ارتباطات طبق استانداردهای موجود به دست شما رسیده باشد ، حال آوا ارتباطات بعد از تائید نیازهای شبکه توسط سازمان شما و با استناد بر گزارش ارسالی آوا ارتباطات ، کار خود را شروع می کند.

تحلیل راهکارها و ارائه ایده های راه اندازی : بعد از بررسی نیازهای شبکه ، نوبت به طراحی شبکه می رسد، طراحی شبکه از نظر کارشناسان شبکه آوا ارتباطات زمانی شکل می گیرد که نیازهای سازمان در آن به خوبی دیده شده باشد و راهکار پیشنهادی خللی در عملکرد شبکه و استراتژی سازمان بوجود نیاورد ، یکی از ویژگی های خدمات نصب و راه اندازی آوا ارتباطات نسبت به دیگر شرکت های ارائه دهنده خدمات شبکه تحلیل راهکارهای راه اندازی و استقرار شبکه متمرکز در سازمان است.

پیگیری مستمر راه اندازی : یکی دیگر از ویژگیهای خدمات شبکه آوا ارتطات ، پیگیری مستمر واحد مراقبت از مشتریان در حین نصب و راه اندازی شبکه توسط کارشناسان ما در سازمان شماست ، واحد مراقبت از مشتریان آوا ارتباطات همیشه درکنار شما خواهد بود تا تمامی موارد ذکر شده در قرارداد نصب و راه اندازی شبکه فی مابین آوا ارتباطات  و شما مو به مو اجرا شود و هیچ نگرانی از این بابت متوجه شما نگردد ، این پیگیری انقدر ادامه می یابد تا شما از انجام تمامی درخواست ها در حین راه اندازی اطلاع کامل پیدا نمائید و مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد.

گزارش نهایی راه اندازی و مستندات : آوا ارتباطات در حین راه اندازی پروژه شبکه شما ، تمام توان خود را برای راه اندازی روی استانداردها دارد و مستندات طراحی و پیاده سازی آن را در حین نصب شبکه تکمیل می کند تا در تهیه گزارش پایانی راه اندازی نکته ای جا نیافتاده باشد ، و در زمان اتمام پروژه مستندات مورد نیاز برای نصب و راه اندازی شبکه سازمان شما را طی گزارشی تهیه و تنظیم نموده و به اطلاع شما می رساند ، اگر شما سوال و یا درخواست برای نحوه اطلاع پیدا کردن از تنظیمات شبکه خود دارید می توانید طی جلسه ای که با کارسناسان سازمان ما می گذارید مرتفع نمائید.

رضایت نامه ! : ستاد مراقبت از مشتریان آوا ارتباطات با تکیه بر مسئولیت پذیری و گسترش مشتریان هوادار آوا ارتباطات یکی از واحد های بسیار فعال و مشتری محور است که بعد از نصب و راه اندازی شبکه توسط کارشناسان آوا ارتباطات وظیفه خود می داند تا نظر سنجی نحوه بررسی و راه اندازی شبکه شما را مورد بررسی قراردهد و اعلام رضایت شما را در این زمینه جویا شود ، به همین منظور بعد از بررسی گزارش ارسالی به شما توسط کارشناسان استقرار و راه اندازی به نشان از اعتماد مشتریان ، رضایت نامه کتبی را از مشتری دریافت نموده و آن را به عنوان یک سند با ارزش در رزومه رضایت مشتریان آوا ارتباطات نگهداری می کند.

شما اینجا هستید

راه اندازی سیستم‌های شبکه

Next

طراحی راه کارهای تلفن گویا

با ما در تماس باشید